Enter your keyword

James Hardie

James Hardie edulugu

James Hardie® edulugu.

Meie ettevõte asutati rohkem kui 100 aastat tagasi, kui ettevõtlik James Hardie 1888. aastal oma perele kuuluvast  Šotimaal asuvast parkimistöökojast lahkus ning Austraaliasse, Melbourne’i uusi võimalusi otsima rändas. Kasutades oma varasemaid kogemusi asutas Hardie ettevõtte, mis importis enne ehitusmaterjalide sektorisse laienemist õlisid ja nahatöötlemise tooteid.
Teine oluline figuur ettevõtte ajaloos  on Andrew Reid, kes tundis James Hardie’t lapsepõlvest saati ning hoidis temaga kontakti Glasgow ajast, mil töötas laevasõidu kaupmehena. Austraalias headest ärivõimalustest julgustust saanuna tuli Reid 1892. aastal Melbourne’i, liitus Hardie äriga ning peagi sai temast äripartner. Reid oli hea suhtlemisoskusega, dünaamiline visionäär ja tema oskused täiendasid ideaalselt Hardie tervet ärivaistu.

1911. aastal James Hardie taandus ärist ja müüs oma osa Reid’ile, kelle perekond võttis laienenud ettevõtte juhtimise enda peale ajavahemikus 1911 kuni 1995, kuni Reid’i lapselaps John B. Reid vanaduspensionile jäi. 1951. aastal läks ettevõte Austraalia börsile; järgnevatel aastatel lisandusid portfelli mitmed uued ehitus- ja tööstustooted.
1980-ndate keskel arendas James Hardie esimese ettevõtjana  kiudtsement-tehnoloogia ning tootis järgneval perioodil palju erinevaid kiudtsement-ehitustooteid, mis tänu materjali vastupidavusele, mitmekülgsusele ja tugevusele laialdaselt kasutusele võeti.  Tänu Austraalias välja töötatud tehnika- ja tootmis- know-how’le suutis meie ettevõte oma ärisid oluliselt kasvatada ja on täna üks maailma juhtivaid kõrg-tehnoloogilisi tootjaid, kes pakub suurt valikut spetsiaalsest kiudtsemendist valmistatud ehitusmaterjale.

Investeerimine ja innovatsioon.

James Hardie on kiudtsemendi leiutaja. Täna, pärast 8 miljoni maja püstitamist, seisab James Hardie nimi kogu maailmas erakordse kvaliteedi , usalduse ja esmaklassilise disaini eest. Inspireeritud uutest tehnoloogiatest ning olles vaimustunud disainist, laiendame pidevalt oma külluslikku tootevalikut esmaklassiliste kiudtsementtoodetega. Erakordsete visioonide teostamiseks otsustavad meie innovatiivsete lahenduste kasuks nii arhitektid, ehitajad kui majaomanikud. 1888.aastal loodud ettevõte on alati pidanud tähtsaks püsivaid väärtusi, tänu millele on James Hardie’st tänaseks saanud rohkem kui 3.000 töötaja ning üle 2,37 miljardi eurose käibega kontsern.

“James Hardie on ettevõte, mis ei lepi eales paigalseisuga. Pigem otsib ettevõte pidevalt uusi võimalusi jõudluse optimeerimiseks, et pakkuda veelgi paremaid tooteid.”

Laura, James Hardie

Miks just kiudtsement?

 • Optiliselt ei tuhmu kunagi (21 ColorPlusTM tehnoloogial värvitooni)
 • Ei tõmbu kokku, ei murdu, ei veni (soovituslik paisuvuuk alates 12m)
 • Lihtne paigaldada tänu oma kergele kaalule
 • Kiire paigaldus ja aja kokkuhoid (ilma ette puurimiseta  kruvitav, naelutatav ja needitav)
 • Lihtne hooldada (seebi ja jooksva veega, aga kindlasti mitte survepesuriga)
 • Keskkonnasõbralik (portlandtsement, liiv , tselluloos ja vesi)

Fassaadikate HardiePlank® näeb välja nagu puit ja on tugev nagu betoon

HardiePlank®-paneelidel on loodusliku puiduga võrreldav kaunis välimus, kuid need on valmistatud purunemiskindlast seitsmenda põlvkonna kiudtsemendist ega vaja peaaegu üldse hooldamist.

Mõõtmed
3600×180×8 mm

Toote eelised

Kasulikud omadused

 • Välisfassaadi paindlikud kujundusvõimalused
 • Vastupidav niiskusele, mädanikule, vetikatele ja kahjuritele
 • HardiePlank®-fassaadikatetel on 15-aastane garantii
 • Võimalik üksinda paigaldada Gecko Gauge paigaldustööriista abil
 • Optimaalne parajaks lõikamine tolmuvabalt ja täpselt: lõiketööriist HardieGuillotine™

Kasutamine
HardiePlank®-fassaadikatted võimaldavad individuaalsete kujunduslahenduste laia spektrit. Paigaldada võib horisontaalselt, näiteks klassikalise ülekattelaudisena, või vertikaalselt kaaslaudisena.

Kasutusvaldkonnad

 • Fassaadikate ühe- või mitmepereelamutele
 • Fassaadidele kujunduslike aktsentide lisamine

Fassaadikate HardiePanel® – suuremõõtmelised fassaadilahendused kiudtsemendist

James Hardie fassaadikatte HardiePanel® abil saab iga hoonefassaad välimuse, mida ei saa segi ajada ühegi teise fassaadiga.

Mõõtmed
3050×1220×8 mm

Toote eelised

 • Väga vastupidav fassaadikate
 • Kiire paigaldus, ettepuurimine ei ole vajalik
 • Ehitusjärelevalve lubab standardi DIN EN 12467 kohaselt kasutada ventileeritava välisvoodrina, loa number Z-31.4-193    või BBA 05/4248
 • Mittepõlev: A2-s1,d0

Kasulikud omadused

 

Vaata toodetest lähemalt brošüürist: James Hardie – Kiudtsemendist fassaadikatted. PDF   või    James Hardie® Product Spec Brochure. PDF

Koduleht: https://jameshardie.eu/