0

Enter your keyword

Ehitusteibid

Õhupidavustooted

EHITUSTEIBID

Tere tulemast kõikide TESTIDE VÕITJA Eesti esinduse ja Eesti esimese(al. 2007) õhkupidavate lahenduste maaletooja ja spetsialistide koduleheküljele!

1985 aastal olime esimesed maailmas, kes hakkasid tegelema õhupidavustoodetega. Esimese süsteemina oli meil auru- ja õhutõkkepapp DB+, ehitusteip UNI TAPE ja mastiks ECO COLL. Need tooted on ka tänasel päeval toimivad ja meie toodete valikus.

Meie ehitusmaterjalide segmendis tehakse ülemaailma teste, et välja selgitada maailma parim. Sõltumatute testide tulemustele tuginedes võime meie reklaamida, et meie õhupidavustooted (ehitusteibid, mastiksid jne), süsteemid ja ka paigaldus mugavused on TESTIDE VÕITJAD. Lühidalt see tähendab, et oleme segmendi parimatest parimad.  Samuti on pro clima® toodetel parimad tulemused kahjulike ainete testimisel vastavalt AgBB(Saksamaa) / ISO 16 000 nõuetele ja kehtima hakkavale standardile EN 16516:2017.

Tihendustarvikute testid:

1. Oktoobrist 2017.a. kehtib uus DIN 4108-11:2017-10 (Thermal insulation and energy economy in buildings – Part 11: Minimum requirements to the durability of bond strength with adhesive tapes and adhesive masses for the establishment of airtight layers). Täiendatud standard karmistas õhupidavustoodete nakkeomaduste ja vananemiskindluse testmeetodid. Saksamaa tootjana peavad ja ka vastavad kõik pro clima® õhupidavustooted kaasaegsele standardile DIN 4108-7.
pro clima® toodete kasutamisel tuginete kogemustele ja vastupidavusele ning teile osutatakse pädevat ja usaldusväärset abi.

2. Oktoobris 2014.a lõppes meie teipide TESCON VANA, TESCON No.1, ja UNI TAPE vananemiskindluse test. Teibid läbisid testi edukalt ja on maailmas esimesed teibid, mis on läbinud 100. aasta karmid tingimused. Teipide 100 aasta kinnitused erinevates keeltes, kui klõpsate SIIA

3. USA-s testiti ehitusteipe ja võitjaks osutus TESCON VANA.

4. Alates 11.06.2012 a. on pro clima INTELLO täislahendustel Soome VTT sertifikaat (VTT-C-8580-12) kehtivusajaga kuni 03.06.2017 a.. See tunnustus kinnitab, et pro clima tooted sobivad Põhjamaade karmidesse  tingimustesse.

 

5. Saksamaa sõltumatu  tarbijaorganisatsioon Stiftung Warentest kuulutas oma väljaandes 04/2012 TESTIVÕITJAKS pro clima. Saksamaa, kus on esindatud kõik selle valdkonna juhtivad tootjad. Testiti kaheksa tootja lahendusi, nendest kolme firma tooted on saadaval ka Eestis.

Paigaldusvideod on nähtavad www.youtube.com

Heast ehitustavast lähtuvalt ja vastavalt Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu poolt välja antud avatäidete juhendile (juhendit saab vaadata SIIT ) on soovitav avatäidete tootjate ja paigaldajate poolt  informeerida klienti aknateipide vajalikkusest ja olulisusest. Akende ja uste tihendamisest on antud juhendis juttu punktis 2.4 Akna ja seina vahe tihendamine ja isoleerimine.
NB! Arvestama peab, et aknad-uksed oleks korrektselt ühendatud välimise tuuletõkkekihiga ja sisemise õhutõkkekihiga. Akna ja seina vahe tihendamine on võimalik teostada ainult sertifitseeritud toodetega (nagu seda on pro clima® tooted) ja nende juhistega. Kuna ehitusteipidel puuduvad standardid, siis peab ehitise dokumentatsiooni ja ehitusjärelvalvele esitama kaks dokumenti:
1. Eestikeelse kasutus- või paigaldusjuhendi, mis on  allalaadimiseks järgnevas toodete brošüüris: USALDUSVÄÄRSE TIHENDAMISE JUHEND PDF
2. Kui antakse lubadusi toote toimivuse kohta, siis peab olema võimalus esitada ka vastavad katseprotokollid, süsteemisertifikaadid jms. Need dokumendid saateallalaadida alamenüüst SERTIFIKAADID. Sertifikaatide otsetee on SIIN

Pro clima hinnakiri 2019.PDF

pro clima teipide soovitused INTELLO(PLUS), DB+ ja kõikidele muudele aurutõkkekiledele. PDF

pro clima soovitused – ehitusmaterjalide nakkeomaduste (kohesiooni) riskihindamistabel. PDF

PRO CLIMA EHITUSTEIPIDE SERTIFIKAATIDE TABEL. PDF

PRO CLIMA garantiileping seisuga 03.2019. PDF    (ENG. pdf)

Ehitusteipide tootelehed:

pro clima TESCON VANA

 

pro clima TESCON VANA

 

pro clima TESCON No.1

Sertifitseeritud akna ja uste teipide tootelehed:

pro clima PRODUCKT BROCHURE. Window box. Sealing system for professionals (Akende ja uste paigaldus) PDF

Kõik teibid e-poes: www.tervemaja.ee/shop

Tootja koduleht: www.proclima.com

Air Sealing Tape, enkelhäftande tejp, Byggfolietejp, Butyl Tape, Byggtätningstejp, Tätningstejp, Sealing tape, ad­hes­ive tape, sur­face ad­hes­ive, Tape for joints